Jaki rozmiar laptopa kupić?

rozmiar laptopa

‘’Jaki laptop kupić, jaki rozmiar będzie najlepszy?’’ – często spotykamy się na forach dyskusyjnych z tego typu dylematami. Okazuje się jednak, że nie można odpowiedzieć na to pytanie, mając tak niewiele informacji.

Wybór rozmiaru laptopa zależy przede wszystkim od nas samych, a dokładnie od tego, do czego mamy zamiar używać laptop, jak często, oraz kto będzie go używał. Inny laptop doradzimy dziecku, inny zaś osobie dorosłej, która codziennie korzysta z laptopa w pracy. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając konkretny laptop?

Jaki laptop jest odpowiedni dla fana gier komputerowych?

Jeśli gry komputerowe to podstawa, jeśli chodzi o Twój komputer, przygotuj się na koszty. Najtańsza wersja laptopa Ci się raczej nie przyda. Jednak sam odpowiedz sobie na pytanie – czy hobby, zainteresowania, długie godziny spędzone na rozszyfrowaniu fabuły ulubionej gry, ma jakąkolwiek cenę? Z pewnością nie. Zatem postaw na laptop z matrycą o dużej przekątnej – przynajmniej 17 cali. Dla przypomnienia, 17 cali daje rozdzielczość około 1680×1050. Oprócz dużego monitora, zadbaj także o mocny procesor, oraz kartę graficzną. Gdy te elementy nie będą najlepszej jakości – zbyt długo sobie nie pograsz. Kiedy rozmiar laptopa ma znaczenie? Także wtedy, jeśli pracujesz jako grafik komputerowy, czy też zawodowo obrabiasz filmy. Zarówno duża przekątna, dobry procesor jak i wiele pamięci – będą Twoimi zwolennikami. Jeśli lubisz obrabiać filmy i fotografie – nie oszczędzaj na swoich zainteresowaniach, tylko realizuj się w tym, co robisz najlepiej. Dobry laptop tylko Ci to zadanie ułatwi.

Jaki laptop jest odpowiedni do pracy, do biura?

Są też sytuacje, kiedy nie potrzebujesz komputera z matrycą o dużej przekątnej. Niektórzy ludzie oczekują, że ich komputer będzie łatwy do przenoszenia, mobilny, lekki – nie będzie zajmował wiele miejsca. W takim przypadku warto zastanowić się nad kupnem ultrabooka, który przy swojej wydajnej baterii jest bardzo lekki, cienki, posiada także małą matrycę. Idealną do takich warunków.

Jeśli nie masz także duszy grafika komputerowego, czy też przechodzenia fantastycznych fabuł o wysokim poziomie trudności, a po prostu potrzebujesz komputera do pracy, także nie skupiaj się na wyborze wersji z dużą matrycą. Jeśli pracujesz przed komputerem, możesz także pomyśleć o wyborze komputera stacjonarnego – przy nim wygodnie się pracuje. Mówię o wygodzie, zważywszy na umiejscowienie monitora, klawiatury, myszki. Monitor znajduje się naprzeciwko oczu, zaś lokalizacja klawiatury nie męczy nadgarstków tak, jak klawiatura w laptopie. Jeśli jednak decydujesz się na laptop – nie wybieraj najdroższych wersji. Z pewnością wystarczy Ci taka, która zapewnia zintegrowaną grafikę i odpowiednią ilość pamięci. W pracy zależy Ci przede wszystkim – a może i głównie – na tym, by uruchomić system operacyjny. Najbardziej podstawowa, czy innymi słowy – najprostsza   wersja laptopa spisuje się w biurze. Jeśli chodzi o rozmiar – możesz wybrać ekran o przekątnej na przykład 15,4 cali. Daje to rozdzielczość około 1680×1050, lecz zależy to od standardu danego sprzętu.

Cena laptopa jest uzależniona nie tylko od jego rozmiaru, ale także od wydajności i poszczególnych części, a raczej – jakości poszczególnych części. Nie warto jednak przepłacać, kupując laptop z matrycą o dużej przekątnej, znakomitym procesorem i kartą graficzną – jeśli pracujesz w biurze. Tego rodzaju laptop przyda się za to osobom, które pasjami grają w gry komputerowe i siłą rzeczy potrzebują sprzętu najwyższej jakości. To samo tyczy się osób, które zajmują się obrabianiem zdjęć i filmów.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>