Kategoria Porady komputerowe

Jak szybko zrobić zrzut ekranu

Czym jest screenshot, print screen czy potoczny screen? Jest to nic innego jak zrzut ekranu. Przydaje się on w bardzo wielu sytuacjach i bardzo ułatwia nam życie. Każdy kto kiedykolwiek potrzebował zrobić zrzut swojego ekranu wie o czym mowa. Kiedy potrzebujesz szybko zrobić screena możesz wykonać go na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystywane są te, które oferuje nam sam system windows.

Czytaj więcej

Co to jest backup online

Backup to pojęcie dosyć wszechstronne. Niektórzy go nie rozumieją, przez co błędnie używają. Ale pomyłki te mają swoje powody. Nieraz ktoś nie zrozumie dobrze co autor miał na myśli, przez co wysnuwa błędne wnioski. W skrócie mówiąc, backup online to innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu szybkie i przede wszystkim bezpieczne tworzenie kopii zapasowych plików, które są dla nas najcenniejsze i nie chcemy ryzykować ich utratą.

Czytaj więcej

Jaki rozmiar laptopa kupić?

rozmiar laptopa

‘’Jaki laptop kupić, jaki rozmiar będzie najlepszy?’’ – często spotykamy się na forach dyskusyjnych z tego typu dylematami. Okazuje się jednak, że nie można odpowiedzieć na to pytanie, mając tak niewiele informacji.

Czytaj więcej

Laptop czy komputer stacjonarny?

Komputer czy laptop?

Laptop czy komputer stacjonarny? – jest to wybór, który musimy podjąć prędzej czy później. Nie od dziś wiadomo, że statystycznie zdecydowana większość gospodarstw domowych może się pochwalić posiadaniem przynajmniej jednego komputera.

Czytaj więcej