Recenzja Dell Latitude E6510

Dell Latitude E6510

Dell Latitude E6510 nie należy do najtańszych laptopów na rynku, jednakże jego funkcjonalność mówi sama za siebie – za to urządzenie warto zapłacić. Cena waha się od około 2500 zł do 3000zł. Jeśli chcemy mieć dobry, solidny i wydajny sprzęt, dodatkowo o korzystnym wyglądzie – musimy liczyć się z tym, że nasza kieszeń poczuje ten zakup.

Co na temat urządzenia mówi producent i jakie są dane techniczne laptopa?

Producent słusznie zachwala swój produkt, zapewniając potencjalnego konsumentao licznych zaletach urządzeniach. Producent wyraża się o laptopie Dell Latitude E6510 w następujących superlatywach: ‘’Zaprojektowany w celu ułatwienia mobilnej współpracy oraz zwiększenia produktywności notebook Dell™ Latitude™ E6510 oferuje ulepszone zabezpieczenia i funkcje zarządzania oraz dużą trwałość, co pozwala zwiększyć efektywność pracy działu IT i jednocześnie zmniejszyć całkowity koszt użytkowania.

  • Pełne wyposażenie i sprawdzona trwałość.
  • Możliwość centralnego zarządzania dzięki zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń.
  • Zgodność z globalnie dostępną ofertą produktów Latitude serii E.’’

Procesor laptopa Dell Latitude E6510 to Intel Core i5-520M 2.4 GHz. Karta grafiki też jest godna uwagi, jej parametry przedstawiają się następująco: ‘’ NVIDIA NVS 3100M – 512 MB, rdzeń: 606 MHz, pamięć: 790 MHz, DDR3, ForceWare 189.21’’. Matryca ma 15.6 cali, co daje rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Ramka matrycy jest wytrzymała, ponadto całość wykonania jest bardzo solidna. Zawiasy są metalowe, zatem bez problemu będą służyć użytkownikowi laptopa, utrzymując ekran w ustalonej pozycji.

Klawiatura urządzenia nie jest podświetlana, ale mimo to wygodnie się z niej korzysta, łatwo można się do niej przyzwyczaić i pisać szybko i sprawnie. Jedynym minusem w układzie klawiatury jest brak bocznej klawiatury numerycznej, która ma duże znaczenie, jednak można się przyzwyczaić do jej braku. Laptop nie jest hałaśliwy, na co użytkownicy urządzenia też na pewno zwrócą uwagę, decydują się na kupno. Jeśli chodzi o wydajność akumulatora – i tutaj laptop Dell Latitude E6510 zdał testy pomyślnie. Albowiem czas pracy na baterii wynosi prawie cztery godziny nawet wtedy, gdy korzystamy z Internetu. Zaś jeśli korzystamy z urządzenia sporadycznie, bateria trzyma się zdrowo przez prawie 1/3 część doby, co daje nieco ponad siedem godzin. Czy konsumenci doceniają takie udogodnienia? Opinie są w miarę zgodne.

Co na temat urządzenia mówią konsumenci?

Konsumenci zwracają uwagę na to, że cena urządzenia jest wysoka, aczkolwiek zgodnie orzekają, że laptop jest wart swojej ceny. Otrzymujemy bowiem solidne urządzenie, z dobrą baterią, wygodną klawiaturą, wydajnym procesorem i nienaganną kartą graficzną. Ponadto laptop jest wykonany solidnie, nie jest hałaśliwy. Czego chcieć więcej? Klienci narzekają tylko na przenośność urządzenia. Laptop Dell Latitude E6510 waży bowiem nieco więcej niż standardowe laptopy. Jego masa sięga bowiem trzech kilogramów. Wszystko to sprawia, że urządzenie jest stworzone do pracy w domu.

A co konsumenci mówią o głośnikach? Głośniki w laptopie Dell Latitute E6510 umieszczone są po obu stronach i godnie reprezentują swoją funkcję, aczkolwiek nie spełnia oczekiwań wszystkich konsumentów. Niektórzy uważają bowiem, że laptopy tego typu powinny być bowiem bardziej funkcjonalne w tym aspekcie. Jednak zdecydowanie więcej jest zwolenników, aniżeli krytyków laptopa. Konsumenci zwrócili też uwagę na istotny element: mnogość i rozmieszczenie złączy. Wiele opinii ponownie podkreśla fakt, że laptop Dell Latitute E6510 jest wykonany solidnie, czego zwieńczeniem są funkcjonalne, metalowe zawiasy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>