Recenzja Dell XPS M1330

Dell XPS M1330

Laptop Dell XPS M1330 to urządzenie, na którego temat opinie są podzielone. Słusznym stwierdzeniem jest, iż ten laptop nie jest dla każdego, ale ów teza dotyczy każdego urządzenia elektronicznego. Ma to związek z tym, że każdemu użytkownikowi komputera podoba się co innego, jak również co innego ma fundamentalne znaczenie.

Używamy komputera do rozmaitych czynności – niektórzy tylko sporadycznie korzystają z Internetu, rozmawiając z przyjaciółmi za pośrednictwem portali społecznościowych, komunikatorów. Inne wymagania będą miały osoby grające pasjami w gry komputerowe. Inne zaś oczekiwania będą ze strony osoby, która pracuje kilka godzin dziennie, przed komputerem. Dla gracza komputerowego liczy się pamięć komputera, jego karta graficzna, zaś dla osoby pracującej przy komputerze – wielkość matrycy, żywotność baterii. Jak bowiem pogodzić oczekiwania wszystkich konsumentów i stworzyć produkt, który uszczęśliwi każdego? Producent Dell spróbował sprostać temu zadaniu. Czy mu się udało?

Laptop o wadze niespełna dwóch kilogramów – czy może sprostać oczekiwaniom przeciętnego użytkownikowi Internetu?

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, jeśli patrzymy na laptopa, to jego wygląd, oczywiście. Wygląd – czyli solidność obudowy, wielkość matrycy, wielkość samego urządzenia. Laptop Dell XPS M1330 jest niewielki, waży bowiem niecałe dwa kilogramy. Ucieszą się zatem głównie studenci, którzy z powodzeniem mogą nosić laptop na uczelnię, a w przerwach między wykładami zająć się niedokończonymi projektami. Matryca też nie ma największej przekątnej – 13,3 cali, co przedkłada się na rozdzielczość 1280×800 pikseli.

Można pomyśleć – wygodny, lekki, poręczny laptop. A potem patrzymy na cenę. Przeciętny laptop można kupić nawet za dwa tysiące, zaś laptop Dell XPS M1330 kosztuje ponad trzy razy tyle. Czy warto? Producent na pewno będzie nas zapewniał, że tak. Wszak zarówno elegancki wygląd, jak i dane techniczne opowiadają na korzyść urządzenia. Jak to się sprawdza w praktyce? Nie od dziś wiadomo, że opinie innych są niezwykle istotne i często to one, same w sobie, pomagają nam podjąć decyzję odnośnie kupna danego sprzętu. Czy warto kupić laptop Dell XPS M1330? Za chwilę się przekonamy.

Co na temat laptopa Dell XPS M1330 mówią konsumenci? Polecają, czy raczej odradzają zakup?

Jak wspomniałam, zdania na temat tego urządzenia są podzielone. Niektórych ludzi odstrasza wysoka cena urządzenia, wobec tego na samym początku rezygnują z tego, żeby chociażby bliżej przyjrzeć się temu laptopowi. A laptop Dell XPS M1330 jest tego warty. Przede wszystkim uwagę konsumentów zwraca piękna i solidna obudowa.

Jest ona stworzona z niesamowitą precyzją, dokładnością, dbałością o jakość wykonania. Użytkownikowi ukazuje się na wstępie solidna płyta z aluminium. Nie tylko wygląd z zewnątrz robi wrażenie – klawiatura jest bardzo praktyczna, pisze się po niej wygodnie, przez co odnosi się wrażenie, że laptop Dell XPS M1330 jest wręcz stworzony do pracy. Klawiatura zajmuje całą szerokość pulpitu, co nie zdarza się w każdym laptopie, a na pewno jest bardzo komfortowe. Jednak przy wszystkich superlatywach, sprzęt ma pewne wady. Konsumenci skarżą się czasem, że laptop może być nieco bardziej hałaśliwy, niż inne urządzenia tego typu. Jednak hałas nie jest aż tak irytujący i nie przeszkadza tak bardzo, by nie można było wybaczyć tego mankamentu. Jakość wykonania wynagradza bowiem wszystko.

Jeśli chodzi o wydajność akumulatora – możemy się pocieszyć laptopem przez cztery godziny, jeśli nie używamy go bez przerwy. Nie jest to wiele, ale dla większości użytkowników – wystarczająco.

Aktualnie coraz więcej firm umożliwia pracownikom wybór sprzętu do pracy. Jedną z takich firm jest Onitum Software wytwarzająca oprogramowanie na zamówienie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>