Recenzja laptopa Lenovo IdeaPad 300

Jest to stosunkowo tani laptop, który nawiązuje do linii Ultrabook, choć fizycznie nim nie jest. Został on stworzony przede wszystkim z myślą o mniej wymagających użytkownikach, którzy za wiele nie oczekują od swojego komputera.

Komputer Lenovo IdeaPad 300 bazuje na procesorze Intel Core i3 generacji Sandy Bridge. Można w nim także znaleźć klawiaturę AccuType oraz 3 porty USB. Warto zwrócić uwagę, że komputer w wersji, która nie posiada systemu operacyjnego kosztuje jedynie 1500zł, odrobinę wyniesie nas wariant z Windowsem 8.

Budowa laptopa Lenovo IdeaPad 300

Charakterystycznym dla laptopa Lenovo IdeaPad jest jego smukły wygląd. Jest on niezwykle lekki, dzięki czemu jest wyjątkowo mobilny. Tak naprawdę jest to tańsza wersja Ultrabooka dla osób, które nie zdecydowały się na kupno tego prawdziwego. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego i mierzy ona odrobinę ponad 2,2 cm grubości, a jego waga wynosi 1,6kg. Biorąc pod uwagę cenę laptopa te parametry są całkiem niezłe. Wizualnie notebook prezentuje się całkiem nieźle, co może zaskakiwać. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest sztywność pokrywy, która nie jest niestety tak sztywna jak być powinna. Klapa laptopa ma kolor srebrny, ramka wokół ekranu jest czarna, podobnie jak dwuczęściowy pulpit. Całość wygląda bardzo dobrze. Niestety maksymalne odchylenie ekranu jest możliwe jedynie do 130 stopni, co może odrobinę przeszkadzać jego użytkownikom w momencie, gdy będą go chcieli używać w miejscach, w których nie będzie dostępu do biurka czy innej twardej powierzchni. Łatwy jest również demontaż dolnej części obudowy, co znacznie ułatwi ewentualne naprawy.

Parametry laptopa Lenovo IdeaPad 300

Niestety laptop Lenovo IdeaPad został wyposażony w nieduży, wymienny akumulator litowo-jonowy, którego pojemność wynosi 2200mAh. Choć akumulator nie starcza na długo to ma on jednak jeden plus. Jego ładowanie zajmuje stosunkowo niedługo jedynie około 1,5h. Procesor notebooka jest generacji Sandy Bridge Intela. Co prawda jest to najprostszy z możliwych procesorów, ale też nie grzeje on się tak szybko jak inne. Posiada on system kanałów wentylacyjnych, za pośrednictwem których odprowadza nadwyżki ciepła. System chłodzenia emituje hałas, który jest zauważalny dla ludzkiego ucha (wynosi on około 40db), ale mieści się w normach dla sprzętu z tej klasy. Dane są magazynowane na dysku HDD marki WD, którego pojemność wynosi 500GB, a szybkość 5400RPM. Jest wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkie niezbędne dane potrzebne systemowi, a także dane, które chce na komputerze posiadać jego użytkownik. Komputer posiada także całkiem niezłe głośniki i wbudowaną kamerkę HD. Przekątna ekranu wynosi 13,3’’, a rozdzielczość 1 366 x 768 pikseli. Jedyne do czego można się przyczepić to klawiatura. Pozostawia ona wiele do życzenia i mogłaby być lepsza. Pod wszystkimi innymi względami laptop spisuje się całkiem nieźle biorąc pod uwagę jego stosunkowo niską cenę. Jest on idealny dla osób, które nie mają zbyt dużych wymagać w stosunku do takiego sprzętu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>