Recenzja Lenovo Ideapad Y550

Lenovo Ideapad Y550

Wybór laptopa jest niezwykle istotny, zwłaszcza, jeśli kupujemy go w konkretnym celu – chcemy testować najnowsze gry, pracować na komputerze, zabierać komputer w teren i tak dalej. Szukając konkretnego sprzętu, najczęściej czytamy opinie w Internecie i tym się sugerujemy.

Należy przeczytać opis producenta, dane techniczne laptopa, a potem opinie klientów. Wówczas wysnujemy wniosek, które naprędce odpowiedzą nam na odwieczne pytanie – kupować, czy nie kupować?

Co mówi o laptopie producent i jakie są dane techniczne sprzętu?

Producent zachwala sprzęt w następujący sposób: ‘’Elegancki notebook, który doskonale sprawdzi się w roli multimedialnego studia dla całej rodziny. Wydajna karta graficzna nowej generacji zapewni optymalne przetwarzanie skomplikowanych animacji 3D, a dzięki panoramicznemu ekranowi o rozdzielczości HD domownicy poczują się jak w kinie.

Odpowiednio zaprojektowane, lekkie, cienkie i niezawodne notebooki, zapewniające najnowszą technologię i znakomitą jakość korzystania z multimediów. Laptopy serii Y są dostępne z różnymi modelami dwurdzeniowych procesorów firmy Intel spełniającymi wymagania użytkowników podczas słuchania muzyki, grania, rozrywki i pracy.

Te wysokiej jakości niezawodne laptopy umożliwiają koncentrację na pracy, a nie na obsłudze komputera. Zawierają wszystkie ulubione i absolutnie najmodniejsze funkcje.‘’.

Jak widać, nowoczesność idzie w parze z funkcjonalnością, oraz z wyglądem. Czy może być lepiej? Przyjrzyjmy się danym technicznym sprzętu. Producentem sprzętu jest oczywiście Lenovo, zachwalana przez konsumentów marka, zwłaszcza ze względu na wydajność sprzętu. Jeśli zaś zdarzy się usterka, nie musimy się o nią martwić – mamy zapewnioną dwuletnią gwarancję. Laptop waży niecałe 3 kg – zatem z łatwością można zabrać go na spacer i pracować na świeżym powietrzu. Zainstalowany system operacyjny w laptopie to Windows 7. Jeśli chodzi o matrycę, przekątna ekranu wynosi 15.6 cali i jest podświetlany diodami. Taka przekątna daje rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Druga istotna rzecz – tuż po matrycy, to procesor. Mamy do czynienia z porządnym sprzętem, albowiem procesor to Intel® Core™2 Duo, o modelu T6600. Jeśli chodzi o pamięć RAM, nie będziemy zawiedzeni, gdyż mamy do dyspozycji 4GB, dwa rdzenie. Typ pamięci RAM to najpopularniejszy standard – DDR3. Nie zawiedzie nas także karta graficzna, czy dźwiękowa i inne parametry. Starałam się jednak zaprezentować te najważniejsze dla przeciętnego użytkownika.

Co mówią o laptopie konsumenci?

Na podstawie opinii zamieszczonych na jednej z najpopularniejszych platform dotyczących sprzętów komputerowych – komputronik.pl – można wywnioskować, że sprzęt sprawuje się wręcz bez zarzutów, otrzymał bowiem opinię 4.4 na 5 gwiazdek, z 61 opinii. Konsumenci zachwalają laptop przede wszystkim ze względu na wydajną baterię, oraz ze względu na to, że.. jest stosunkowo cichym laptopem. Cecha ta jest z pewnością istotna dla osób, które mają małe dzieci, albo dzielą mieszkanie ze współlokatorami. Konsumenci cieszą się z zakupu zwłaszcza wtedy, gdy po kilkunastomiesięcznym użytkowaniu nie mieli przykrych przygód z zawieszaniem się sprzętu, czy też z usterkami. Laptop będzie też odpowiedni dla graczy – klienci zapewniają bowiem, ze granie w gry nie przeszkodziło wydajności, a laptop nadal pracował na najwyższym poziomie. Jakość dźwięku to także plus tej pozycji, konsumenci dawali bowiem dużo gwiazdek za ten element. Konsumenci zaryzykowali nawet stwierdzenie, że nie ma lepszego laptopa za tą cenę – sprzęt kosztuje bowiem około 2600 zł.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>