Recenzja Toshiba AC100

Toshiba AC100

Toshiba AC100 nie jest klasycznym notebookiem. Jest to bowiem połączenie funkcjonalności notebooka i wygody smartphona. Mamy więc do czynienia z nowoczesnym notebookiem. Urządzenia tego typu stopniowo zyskują coraz większą popularność. Czy słusznie?

Przyjrzyjmy się zatem danym technicznym, oraz zapewnieniom producenta.

Co mówi o urządzeniu producent i jakie są jego dane techniczne?

Producent zachęca do kupna w następujący sposób: ‘’NIEWIARYGODNIE SZYBKI KOMPUTER DO KORZYSTANIA Z INTERNETU”. Komputer Toshiba AC100 łączy funkcjonalność telefonu typu smartphone i łatwość obsługi netbooka — to cienkie, lekkie i zapewniające stałe połączenie z Internetem urządzenie przenośne, które ułatwia uzyskiwanie dostępu do zawartości z dowolnego miejsca. Interfejs użytkownika Toshiba Home Menu dla systemu Android umożliwia zindywidualizowaną i intuicyjną obsługę komputera, a najnowsze technologie łączności zapewniają dostęp do Internetu w terenie. Dzięki możliwości pracy do 8 godzin na akumulatorze oraz przebywania nawet 7 dni w stanie wstrzymania komputer Toshiba AC100 jest zawsze gotowy do pracy. Boczne diody LED natychmiast powiadamiają o przychodzącej poczcie e-mail. Jest to idealna odpowiedź na potrzeby internetowe.’’

Brzmi atrakcyjnie! Nic dziwnego, że coraz więcej użytkowników Internetu decyduje się na taką właśnie alternatywę. Urządzenie waży niecały kilogram, dlatego faktycznie będziemy mieć go zawsze ze sobą, zmieści się nawet do przeciętnej torebki. Zainstalowany system operacyjny to Android, wersja 2.2. Jeśli coś zacznie nam źle funkcjonować – możemy polegać na dwuletniej gwarancji. Przekątna ekranu to 10.1 cali, co daje rozdzielczość ekranu 1024 x 600 pikseli. Procesor to NVIDIA, model Tegra 2. Mamy do dyspozycji także kamerę i wbudowany mikrofon – czyli wszystko to, co ułatwi nam komunikację ze światem. Urządzenie zapewnia jeden rdzeń, zaś typ zastosowanej pamięci RAM to DDR2 (533 MHz). Pojemność dysku magnetycznego to 8GB.

Producent zapewnia wygodne aplikacje, stworzone do przeglądania treści różnego rodzaju. Mamy do dyspozycji Toshiba Media Player – za pomocą którego możemy słuchać muzyki, oglądać filmy. Za pomocą aplikacji Documents możemy tworzyć dokumenty Word, czy PDF. Także miłośnicy książek nie poczują się rozczarowani, albowiem producent oferuje aplikację FBReader do e-booków. Możemy także wymieniać Danę przez USB, kartę pamięci, albo kamerkę, za pomocą Toshiba File Manager. W urzędzeniu Toshiba AC100 można znaleźć parę ciekawych, godnych zainteresowania alternatyw, do których należy np. Funkcja Instant On pozwalająca na szybkie przywrócenie komputerka do działania po pewnym czasie nieaktywności. Wygodna jest także świecąca się kontrolka, która powiadamia nas o nadejściu wiadomości na naszą pocztę elektroniczną nawet wtedy, gdy urządzenie jest zamknięte. Jest to ważne głównie dla osób, które na bieżąco muszą sprawdzać swoją pocztę elektroniczną.

Co mówią o urządzeniu konsumenci?

Klienci zachwyceni są przede wszystkim ceną. To cudeńko można kupić już za pięćset złotych – ciężko znaleźć dobry smartphone w tej cenie, nie mówiąc już o laptopach! Zdecydowanie istotną zaletą jest także rozmiar – urządzenie jest lekkie, wygodne. Obudowa jest bardzo płaska, oraz urządzenie posiada wyjście HDMI. Mamy możliwość płynne odtwarzanie filmów. Mimo wszystko jednak konsumentów rozczarowuje to, że urządzenie jest reklamowane jako alternatywna smartphona, gdyż z tym ma niewiele wspólnego. Toshiba AC100 nie posiada bowiem ekranu dotykowego, modułu Bluetooth. Przez wyświetlacz nie mamy wygody w korzystaniu z urządzenia na świeżym powietrzu, na słońcu. Mimo wszystko warto zastanowić się nad tą pozycją zwłaszcza ze względu na niską cenę.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>