Recenzja Toshiba Satellite L50-B

Toshiba Satellite L50-B

Toshiba Satellite L50-B to laptop stosunkowo nowy – w ofercie znalazł się bowiem dopiero pod koniec zeszłego roku, 2015. Można go kupić za niewielkie pieniądze, cena waha się bowiem w granicach 1750 zł, do 2500 zł.

Nie ma za wiele opinii na temat tej pozycji, dlatego musimy nieco zaryzykować decyzję z kupnem. Dane techniczne przekonują jednak, że warto. Musimy przeanalizować wszystkie parametry i samodzielnie podjąć decyzję, czy to właśnie jest laptop, którego potrzebujemy na chwilę obecną. Każdy konsument kieruje się bowiem innymi priorytetami.

Co mówi o laptopie producent i jakie są dane techniczne sprzętu?

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to wygląd laptopa. Sprzęt wygląda naprawdę elegancko, ładnie, kupujący może wybrać sobie kolor. Oferowany kolor obudowy to czarny i czerwony, kolor klawiatury jest czarny, ale możemy wybrać kolor wokół klawiatury spośród czarnego, czerwonego i złotego. Obudowa jest wyprodukowana z tworzywa sztucznego. Laptop waży nieco ponad dwa kilogramy, dlatego jest idealny dla osób, które nie lubią dźwigać, za to lubią mieć swój komputer przy sobie.

Producentem laptopa jest Toshiba, zapewnia on dwadzieścia cztery miesiące gwarancji na wypadek, gdyby z naszym sprzętem coś było nie tak. Powłoka ekranu jest błyszcząca, zaś sam ekran ma rozdzielczość, 1366 x 768 pikseli, co jest zapewnione za sprawą przekątnej ekranu o wartości 15.6 cali. Procesor laptopa to Intel® Core™ i3, model i3-4005U. Komputer posiada dwa rdzenie, lecz sama pamięć RAM jest uzależniona od wybranego wariantu. Możemy zakupić tańszy laptop, mając do dyspozycji 4 GB, albo droższy – który może pochwalić się pamięcią nawet cztery razy większą. Nasza decyzja powinna zależeć przede wszystkim od tego, do czego chcemy używać laptopa. Wiadomo, że fanatyczny kolekcjoner gier komputerowych będzie wolał komputer z większą pamięcią niż osoba, która sporadycznie korzysta z Internetu.

Typ zastosowanej pamięci RAM to DDR3 (1600 MHz). Od wybranego wariantu laptopa zależy także pojemność dysku twardego, magnetycznego. Może on wynosić 750 GB 5400 RPM, albo – 1000 GB 5400 RPM. Tu znowu producent daje nam wolną rękę, odnośnie wyboru. Zainstalowany system operacyjny w sprzęcie, to Windows 8.1 64-bit, aczkolwiek komplet go nie zawiera. Komunikować możemy się przez WiFi, Bluetooth, LAN. Mamy do dyspozycji trzy wejścia USB, które mogą ułatwić pracę. Laptop Toshiba Satellite L50-B raczej nie uszczęśliwi graczy komputerowych – karta grafiki bowiem nie jest zbyt zadowalająca dla tego typu obciążeń. Za to z pewnością zaletą komputera jest hałas. Nie jest on hałaśliwy, wobec tego, będzie można używać go przy śpiącym dziecku czy współlokatorze.

Co mówią o laptopie konsumenci?

Opinii nie ma zbyt wiele – wszystko dlatego, że sprzęt jest niedługo na rynku, a ludzie zazwyczaj oceniają sprzęt, gdy użytkują go dłuższy okres czasu. Konsumenci zwrócili uwagę przede wszystkim na klawiaturę. To przecież ona – oprócz monitora – jest integralną częścią sprzętu. Klawiatura jest bowiem wyspowa i niektórzy uskarżają się na zbyt małe klawisze, ale to tylko kwestia gustu. Niektórzy wręcz wolą tego typu klawiaturę z tego względu, że przez duże odstępu między klawiszami, wygodnie się na klawiaturze pisze. Głośniki są w porządku, jednak warto podłączyć głośniki – zwłaszcza wtedy, gdy chcemy posłuchać głośniejszej muzyki. Laptopy jednak mają to do siebie, że mają określoną, wyznaczoną głośność. Największe noty laptop zdobył za jakość dźwięku, oraz żywotność baterii – czyli wszystko to, co dla poszczególnych konsumentów miało największe znaczenie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>