Recenzja Toshiba Satellite P750-10Q

Toshiba Satellite P750-10Q

Laptop Toshiba Satellite P750-10Q znajduje się w sprzedaży od siedmiu miesięcy, lecz już teraz zdołał zjednać sobie wielu zwolenników. Klienci pozostawili bowiem tę pozycję z oceną 4,5/5 gwiazdek, co przemawia samo za siebie.

Jeśli szukasz laptopa, o uniwersalnej wielkości monitora, z doskonałą jakością dźwięku – nawet się nie zastanawiaj! Laptop waży dwa i pół kilogramów, więc w Twojej gestii zostaje zakup eleganckiej torby na laptop i od tej pory będziesz mógł mieć swój sprzęt zawsze przy sobie. Zawsze wtedy, gdy zechcesz sprawdzić pocztę czekając na autobus, czy zanotować nagły przypływ weny, będąc w dowolnym miejscu.

Co mówi o laptopie producent i jakie są jego dane techniczne?

Na stronie oferującej laptop Toshiba Satellite P750-10Q znajdziemy opis, który niewątpliwie zachęca do zakupu: ‘’Toshiba Satellite P750-10Q to w kolorze czarnym, o przekątnej 15,6″. Wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Core i5 2410M o mocy 2.3 GHz, 4 GB pamięci RAM, oraz kartą graficzną GeForce GT 540M z pamięcią własną 2048 MB. Wbudowany dysk twardy ma pojemność aż 640 GB. Gniazdo HDMI pozwala podłączyć notebooka do telewizora czy monitora i cieszyć się z najlepszej jakości obrazu i dźwięku.

Czytnik kart pamięci pozwala na łatwy i szybki odczyt danych z kart SD, MicroSD i wielu innych. Łączność z telefonami czy innymi urządzeniami przenośnymi nie będzie już stanowić problemu dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Najlepszą jakość odtwarzanej muzyki zapewni karta muzyczna z obsługą dźwięku HD. Do notebooka dołączany jest system operacyjny Windows 7 Home Premium w wersji 64-o bitowej. Gwarancja producenta obejmuje okres dwóch lat.’’. Na pewno ucieszy konsumentów wiadomość, o dźwięku HD – opcja ta zwiększa bowiem jakość słyszalnego dźwięku. Zatem nie ma potrzeby podłączania dodatkowych głośników.

Zaskakująca jest także wiadomość o dysku twardym, albowiem laptop jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Dane techniczne z pewnością są atrakcyjne, jednak przeciętny użytkownik Internetu sprawdzi także opinie poprzednich klientów. One także przemawiają na korzyść opisywanego przeze mnie laptopa.

Co mówią o laptopie konsumenci?

Laptop Toshiba Satellite P750-10Q ma nienaganne opinie. Klienci twierdzą, że za taką jakość dźwięku można wybaczyć wszystko. Podejście do laptopa, do jego funkcjonalności zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu sprzęt jest używany. Jednak dla każdego klienta ważne jest to, że laptop jest bardzo wydajny. Obudowa jest solidnie wykonana, co jest niewątpliwie jedną z ważniejszych zalet. Dodatkowo kolor i dotyk potęgują uczucie zadowolenia – klienci zgodnie twierdzą, że ‘’ten laptop aż chce się dotykać i pracować na nim!’’.

Celny jest także argument, że Toshiba Satellite P750-10Q posłuży zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Wygodne jest też podświetlenie klawiatury, która także w użytku jest bardzo komfortowa. Często klienci skarżą się na zbyt małe klawisze – tu nie ma takiego problemu. Podświetlany jest także touchpad. Hałaśliwość to także dobra strona laptopa Toshiba Satellite P750-10Q. Laptop nie jest bowiem zbyt głośny, a na pewno głośność pracy nie jest przeszkodą w użytkowaniu sprzętu. Bateria jest dość wydajna, choć trzyma zdecydowanie krócej, jeśli oglądamy film, bądź używamy Internetu. Wówczas możemy pracować na komputerze bez ładowania około trzech godzin. W innym wypadku ten czas wynosi aż sześć godzin.

Klienci skarżą się jedynie na źle rozlokowane porty USB, co jest uciążliwe i często uniemożliwia korzystanie z dwóch portów jednocześnie. Jednak niewątpliwe zalety sprzętu to jakość dźwięku, oraz sama jakość wykonania – głównie mam na myśli obudowę.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak głosów)
Loading...

Zostaw wiadomość

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>